Kömür Üreticileri Birlik Toplantısında Buluştu

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Trakya Şubesi Başkanı Kani Alp’in ev sahipliğinde Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübünde düzenlenen toplantıya Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven Önal, Genç Madenciler Derneği (GEMAD) Başkanı Cemil Ökten, Trakyalı Madencilerden İrfan Pullukçu, Cüneyt Pullukçu (İbrice Madencilik), Bekir Kiremitçi (Kiremitçiler Madencilik), Erkan Pullukçu, Hüseyin Pullukçu (Hasköy Madencilik), Zühtü Kiremitçi (Derya Madencilik), Adnan Argan (Trak Maden), Oktay Bakırhan (Demirhan Madencilik), Cihan Demirtaş (Uysal Madencilik), Suat Öztorun (Akçelik Madencilik), Özgür Yüksel (Maden Mühendisi), Eyüp Akgün (Mil-Ten Holding), Belgin Özkan (GEMAD) yer aldı.

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Trakya Şube Başkanı Maden Mühendisi Kani Alp’in açılış konuşması ile başladı. Ardından GEMAD Başkanı Sayın Cemil Ökten ile Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Güven Önal ve Akçelik Madencilik sahibi Umut Akçelik arasında fikir alışverişinde bunuldu. 

Toplantı da kömür üreticilerinin çeşitli konularda sorunları tartışıldı, sorunlara karşı mücadele için birlik ve beraberlik mesajları verildi ve bundan sonraki çıkabilecek sorunlar ile ilgili madencilik lehine kamuoyu yaratılması ve siyasi destek alınması kararlaştırıldı. Ayrıca ileriki zamanlarda gerçekleştirilecek daha geniş kapsamlı toplantıya bölge idarecileri ve siyasilerin katılımlarının sağlanması hususlarında görüş birliğine varıldı.